Uroczysty koncert noworoczno-kolędowy w Szamocińskim Ośrodku Kultury.

Najlepszy to czas, by 6 stycznia 2020 roku w święto Objawienia Pańskiego inaczej  zwanym  świętem  Trzech Króli urządzić koncert kolędowy. To stała data w kulturalnym kalendarzu Szamocińskiego Ośrodka Kultury.

Występujący w bloku programowym lokalni artyści obok polskich kolęd i pastorałek zaprezentowali sporo kolęd słowiańskich i anglojęzycznych. W tym roku w hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia” jako pierwsi wyszli muzycy sekcji dętej i rytmicznej oraz dzieci z Chóru Aniołów pod batutą pani Patrycji Chmiel.

Jak zawsze najmłodsi wraz z starszymi od siebie muzykami zagrali i zaśpiewali radośnie kilka znanych kolęd. Następnie zagrał Junior Band. To młodzi muzycy, którzy przygotowują się i uczą na instrumentach dętych i perkusyjnych, aby występować w orkiestrze dętej Szamocińskiego Ośrodka Kultury. Po nich nasza Orkiestra Dęta SZOK pod dyrekcją pana Marcina Semraua. Orkiestra zagrała głównie kolędy polskie i zagraniczne. Jak zawsze nasza orkiestra prezentuje dobry poziom. Czas na solistów oraz zespół, który prowadzi pani Danuta Błażejczak. Od listopada 2019 roku pani Danuta prowadzi zajęcia wokalne oraz uczy grać na gitarze. Wokaliści są bardzo zdolni, uwielbiają śpiewać było to słychać na naszej scenie. Od tego koncertu zespół nazywa się Szamocińskie Nutki. Na scenie pojawił się zespół Notecianie z Lipiej Góry, który istnieje 25 lat. Od roku 2017 zespół prowadzi pan Marek Frąckowiak. Zespół zaśpiewał polskie kolędy. Kolędę Przybieżeli do Betlejem oraz Pastorałkę zaśpiewały dzieci Urszula Brzoza i Alicja Wota. Zespół od początku istnienia cieszy się uznaniem zarówno w gminie jak i poza granicami naszego miasta. Czas na Chór im. Ignacego Jana Paderewskiego. Wysłuchaliśmy kilku kolęd i pastorałek w pięknym wykonaniu  pod batutą pana Tomasza Wyrzykowskiego.  Chór od wielu lat podtrzymuje tradycję śpiewania, którą w Szamocinie zapoczątkowało Towarzystwo Śpiewu w 1923 roku.

Podziękowania za udział w koncercie kolędowym składali  Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin pan Eugeniusz Kucner, Wiceburmistrz Renata Młynarczyk oraz Wicestarosta Powiatu Chodzieskiego Julian Hermaszczuk.

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplom, bukiet kwiatów a dzieci słodki upominek.                                   

Dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury, pan Dariusz Rybarczyk  dziękuje wszystkim, którzy swą pracą i śpiewem  przyczynili się do realizacji tego corocznego wydarzenia.