Konkurs piosenki ludowej „Od przedszkola do seniora”

Prezentacje  konkursowe piosenki ludowej odbyły się w sobotę 14 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Lipiej Górze. Pierwsze wydania odbywały się w Szamocinie i Jaktorowie. Od pięciu lat konkurs odbywa się w Domu Kultury w Lipiej Górze.

Uczestnicy  konkursu  to 20 przedszkolaków, 40 uczniów szkół podstawowych i 25 osób dorosłych. Oprócz solistów wystąpił chór szkolny i 7 zespołów. Wykonawcy  już 16 edycji tego konkursu przybyli do nas z Szamocina, Chodzieży i Falmierowa /gm. Wyrzysk/ i oczywiście z naszych sąsiadujących wsi /Lipa, Nowy Dwór, Swoboda, Heliodorowo, Jaktorowo/. Prawie wszyscy wykonawcy wystąpili w strojach ludowych lub stylizowanych  na ludowo.

Sprawnie obradowało jury w osobach przewodniczący Andrzej Koczorowski, Martyna Podolska i Andrzej Kulczyński. Martyna Podolska gościnnie zaprezentowała kilka utworów na akordeonie. Martyna jest studentką III roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Zwycięzcy prezentacji konkursowych Piosenki Ludowej 14.04.2018 r.                                                                  w poszczególnych kategoriach:

Wyróżnienie – zespoły /przedszkole/

Grupa Pszczółki – Gminne Przedszkole Publiczne w Szamocinie

Nauczyciel Anna Jurga

Wyróżnienie- solista /przedszkole/

Zofia Jankowska- Dom Kultury Lipia Góra

Instruktor Marek Frąckowiak

Szkoła Podstawowa klasa I-III

I miejsce- Maria Szymańska /Szkoła Podstawowa Lipia Góra

Nauczyciel Anna Sobczak

Wyróżnienie- Alicja Wota –Dom kultury Lipia Góra

Instruktor Marek Frąckowiak

Szkoła podstawowa kl. IV-VI

 I miejsce -Magdalena Konwińska- Szkoła Podstawowa Lipia Góra

Nauczyciel Maria Semrau

Wyróżnienie –Julia Wojtczak- Szkoła Podstawowa w Falmierowie

Opiekun Halina Urban

Szkoła podstawowa kl. VII i Gimnazjum

I miejsce- Wiktoria Konwińska – Szkoła Podstawowa Lipia Góra

Nauczyciel Maria Semrau

Szkoła podstawowa –duety, chóry i zespoły

I miejsce duet Anna Pytlak i Oliwia Borucka – Szamociński Ośrodek Kultury

Instruktor Karolina Leśna

Wyróżnienie Chórek szkolny ,,Gama”- Szkoła Podstawowa w Falmierowie

Opiekun Halina Urban

Soliści / dorośli

I miejsce Hubert Twardowski –Dom Kultury Lipia Góra

Instruktor Marek Frąckowiak

Zespoły /dorośli

I miejsce Zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chodzieży

Instruktor Marek Frąckowiak

Wyróżnienie Zespół Notecianie –Dom Kultury Lipia Góra

Instruktor Marek Frąckowiak.

Patronat honorowy konkursu objął Starosta Powiatu Chodzieskiego pan Julian Hermaszczuk i Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin pan Eugeniusz Kucner.  Nagrody wręczali pani Renata Młynarczyk Vice Burmistrz MiG Szamocin oraz dyrektor SZOK.

Podziękowań moc, wszystkim składamy, bo przyczyniają się i przyczynili do tego, by piękne melodie ludowe żyły i by nie trafiły do lamusa. A przy tym ile było emocji, stresu, radości, zadowolenia, miłych gestów i dobrych słów.

A jeszcze jak się wspomni o gościnności lipiogórskiego Koła Gospodyń Wiejskich, które częstowały wszystkich przybyłych smakowitym ciastem, kawą i herbatą. To ich pracowite ręce upiekły przeróżne ciasta. Dziękujemy. Tylko w ten sposób możemy podziękować.

Imprezę wsparła również Rada Sołecka i Sołtys pan Eugeniusz Knach. Podziękowania kierujemy dla dyrekcji Szkoły Podstawowej z Lipiej Góry  i ich uczniów za wystawę obrazów pn „Orzeł Biały”,  jak również za wystawę  swoich obrazów pani Elżbiecie Stachowiak. Dyrekcji Gminnego Przedszkola Publicznego jak i paniom wychowawczyniom za trud poświęcony w przygotowanie swoich podopiecznych.  Nad całością czuwali dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury pan Dariusz Rybarczyk i pani bibliotekarka z Lipiej Góry Ewa Burzyńska.