Aktualności

Regulamin dorośli.pdf

Regulamin.pdf

Turniej piłkarski na szamocińskim orliku

W słoneczny sobotni poranek, tj. 07 maja 2022 roku na szamocińskim orliku odbyła się druga kolejka w ramach Wielkopolsko Lubuskiej Ligi Piłkarskiej dla grup A, oraz grupy B1. Na początek ponad 50 dzieci z roczników 2015 i młodszych rywalizowało na stworzonych 10 boiskach, grając w systemie 2x2,  tutaj oprócz dzieci z Szamocina uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z Wągrowca, Rogoźna, Murowanej Gośliny, oraz Obornik. Po turnieju grup A, czas na zmagania mieli zawodnicy z grupy B1, więc zawodnicy z roczników 2013, oraz 2014. Tutaj grano w systemie 5x5. W grupie starszej rywalizowały po dwie drużyny z Szamocina, Obornik, oraz jedna drużyna z Rogoźna, czyli łącznie ponad 30 zawodników. W tych grupach wyniki nie są brane pod uwagę, najważniejsza jest zabawa, oraz aktywne spędzenie wolnego czasu. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, strzelono dużo pięknych bramek, a najważniejsze, że każdy z szamocińskiego orlika wyszedł z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy Dyrektorowi Szamocińskiego Ośrodka Kultury za udostępnienie boiska, oraz pracownikom Ośrodka a przede wszystkim Panu Sławkowi, który w tym dniu wspierał i pomagał w organizacji, dzięki czemu kolejny turniej w Szamocinie na 6 z plusem! – mówi Artur Woźniak koordynator APR Szamocin.

Uroczystości w Szamocinie

W minioną sobotę, tj. 30 kwietnia 2022 roku, rozpoczęliśmy obchody 100-lecia Parafii w Szamocinie. O godzinie 10:30 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, rodzina państwa Kryger przywitała abp Wojciecha Polaka – Prymasa Polski. Ksiądz Prymas poprowadził krótką modlitwę, po której wyruszyła procesja do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Tam odbyła się uroczysta msza z udziałem księdza Prymasa, zaproszonych księży, sióstr zakonnych, gości oraz parafian. Liturgię jak zawsze uświetniła orkiestra dęta i chór im. Ignacego Jana Paderewskiego z Szamocińskiego Ośrodka Kultury. Pod koniec mszy świętej delegacje podziękowały księdzu Arcybiskupowi za udział w uroczystościach, a ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich obecnych na grochówkę i kiełbaski. Następnie po odśpiewaniu hymnu „Boże coś Polskę” wszyscy przeszli pod obelisk św. Jana Pawła II, aby złożyć kwiaty. W tym czasie orkiestra grała ulubioną pieśń naszego wielkiego rodaka - „Barkę”.  Natomiast w święto Konstytucji 3. Maja oraz w uroczystość NMP Królowej Polski, w kościele pw. św. Apostołów. Piotra i Pawła o godz. 10.30 odbyła się msza św. za Ojczyznę i Druhów Strażaków. Mszy przewodniczył proboszcz szamocińskiej parafii ksiądz Krzysztof Madecki. Kazanie wygłosił ksiądz wikariusz Mateusz Walory.

Po mszy wiceburmistrz Szamocina pani Renata Młynarczyk wraz z księdzem proboszczem Krzysztofem Madeckim, prezesem OSP Szamocin panem Markiem Sobkowiakiem oraz radnym Powiatu Chodzieskiego panem Dariuszem Rybarczykiem i Radnym Miasta Szamocin panem Sławomirem Wołowiczem, udali się pod Pomnik Wolności, aby złożyć kwiaty. Dodajmy, iż przez cały dzień przy Pomniku palił się znicz przypominający, że dziś Święto Konstytucji 3. Maja. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie parafialnego święta oraz obecnym na uroczystościach.

 

Zdjęcia: Damian Warnke oraz Szamociński Ośrodek Kultury

zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-szamocin202

 

Do pobrania : Regulamin.pdf

Ciąg dalszy warsztatów w CIŚ

We wtorek, tj. 26 kwietnia 2022 roku w Budynku Kultury-Centrum Integracji Środowiskowej przy szamocińskim Rynku znów zapachniało pysznym jedzeniem. Tym razem na warsztatach kulinarnych królowały szybkie, proste i przede wszystkim zdrowe potrawy, m.in.: kotleciki z fasoli, faszerowana cukinia, jabłecznik, fit ciasteczka dyniowe. Wspólne kuchenne działania kolejny raz połączyły pokolenia czyli dzieci i seniorów. Jak zwykle było bardzo smacznie, radośnie i kreatywnie. Szamociński Ośrodek Kultury zaprasza już w maju na warsztaty o pszczołach zarówno dla dzieci i seniorów. Już niedługo zapisy. Koniecznie bądźcie z nami. Pozdrawiamy.