Aktualności

Koncert zespołu Czerwone Gitary

 W niedzielę 12 marca 2023 roku w hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia” odbył się koncert zespołu Czerwone Gitary. Na początku Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin złożył życzenia wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet, następnie dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury wraz z panią Mariolą Jankowiak zaprosili na koncert. Hala wypełniona była sporą ilością widzów. Zespół zagrał największe przeboje  Czerwonych Gitar między innymi: „Nie zadzieraj nosa”,  „Kwiaty we włosach” czy „Nikt na świecie nie wie”, „Już za rok matura” i wiele innych znanych przebojów. Publiczność bardzo energicznie reagowała  na śpiewane piosenki. Wspólnym śpiewom nie było końca. Po koncercie członkowie zespołu podpisywali płyty i rozdawali autografy do ostatniego widza. Podziękowania należą się wszystkim widzom za wspaniały odbiór jak również Agencji Artystycznej „TAMADA”  pani Marioli i Bogdanowi Jankowiak za podjęcie się organizacji koncertu oraz pracownikom Szamocińskiego Ośrodka Kultury. Szczególne podziękowania dla panów Marcina Bartola, Marka Górzyńskiego, Ireneusza Gapińskiego i Rajmunda Woty za pomoc techniczną. Natomiast dyrektorom, instruktorom z domów kultury, tj. z Kaczor, Wyrzyska, Łobżenicy, Sadek za pomoc przy zorganizowaniu wyjazdu do Szamocina na koncert.  Nad bezpieczeństwem  i organizacją  ruchu czuwała jednostka OSP Szamocin  na czele z prezesem panem Markiem Sobkowiakiem, na ręce którego składam szczególne podziękowania. Dziękuję także dyrekcji Szkoły Podstawowej z Szamocina za użyczenie krzeseł.

Informacja:

Jak zapowiadaliśmy koncert ELENI odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia” w dniu 14 października (sobota) 2023 roku o godzinie 18:00.

                                                                                                      Dariusz Rybarczyk

Regulamin + karta zgłoszenia.pdf

 

II tydzień ferii w domu kultury w Szamocinie

W dniach od 05 do 12  lutego 2023 roku nasza sala konferencyjna i świetlice wiejskie były do dyspozycji dzieci. Już w niedzielę w hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia” odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Natomiast w środę miał miejsce kosmiczny pokaz baniek mydlanych w sali domu kultury w Szamocinie i w Lipiej Górze. W czwartek osiągnęliśmy wyżyny kreatywności, gdyż dzieci przez kilka godzin wyplatały makramy ze sznurka i robiły mozaiki z kolorowych szkiełek i kamyków. Możecie wierzyć, ze powstały prawdziwe cuda, które będą zdobiły domy małych twórców. Ostatni weekend natomiast minął na szalonej zabawie karnawałowej. Bale dla dzieci odbyły się w Heliodorowie, Raczynie (w sali w Nadolniku), Nowym Dworze i Laskowie.

Dziękujemy firmie eventowej Nie Pękaj oraz Pani Natalii za przeprowadzenie bali oraz Paniom Renacie i Beacie Spychalskim za udostępnienie lokalu na bal. Dziękujemy również dzieciom, które tak licznie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach, a także ich opiekunom. Sporo podziękowań płynęło od rodziców i dzieci dla nas organizatorów za co również dziękujemy.  Do zobaczenia za rok.

Półkolonia w Domu Kultury w Szamocinie

W hali widowiskowo-sportowej "Nowa Concordia" w Szamocinie przez pierwszy tydzień ferii zimowych odbywała się sportowa półkolonia organizowana przez Akademie Piłkarską Reissa. Przez pięć dni 25 uczestników oprócz zajęć sportowych, skorzystało również z wielu atrakcji m.in. takich jak: wyjazd do Aquaparku, wyjazd do kina, wyjazd do Jump Extreme Pilski Park Rozrywki, warsztaty taneczne z Panią Małgorzatą Ziemb, wyjazd do Alpakoland Klotyldzin. Trenerami a zarazem opiekunami grupy była Dominika Fiałkowska oraz Artur Woźniak. Organizatorzy dziękują Dyrektorowi i pracownikom Szamocińskiego Ośrodka Kultury za pomoc i przygotowanie obiektu podczas trwania półkolonii jak również Spółdzielni Socjalnej "ARKADIO" za przygotowanie pysznych posiłków.

I tydzień ferii w domu Kultury w Szamocinie

W dniach od 30 stycznia do 03 lutego 2023 roku nasza sala konferencyjna w domu kultury w Szamocinie w pierwszym tygodniu ferii zimowych zmieniła się w prawdziwe centrum niesamowitości. W poniedziałek przeprowadzaliśmy niezwykle widowiskowe eksperymenty z suchym lodem. Wtorek był natomiast prawdziwie cybernetycznym centrum dowodzenia. Programowanie z Minecraftem pozwoliło młodym entuzjastom wzbogacić swoją wiedzę o nowe paradygmaty i kody, które na pewno ułatwią życie i funkcjonowanie w wirtualnym świecie.

Środa obłędnie pachniała czekoladą. Trzydziestu cukierników samodzielnie wykonało czekoladę wzbogacając ją o dodatki według własnego uznania. Gdy cukiernicze dzieła odpoczywały w lodówce, dzieci przygotowały do nich piękne opakowania własnego autorstwa.

Czwartek należał do slimowych zabaw. Przekonaliśmy się, ze slimy można rolować, ugniatać, dmuchać z nich balony i rozciągać je do wielkich rozmiarów. Kiedy skończyliśmy testować nasze glutki, schowaliśmy je we własnoręcznie udekorowanych kubeczkach.

W piątek był dzień chemiczny. Poznawaliśmy właściwości chemiczne tego, co używamy na co dzień i co nas otacza w naszym środowisku. Poznaliśmy m.in. cechy cieczy i gazów, porównywaliśmy ciężkość gazów i ciężkość powietrza, badaliśmy stany skupienia wody. Dowiedzieliśmy się, ze w nauce istnieją cztery stany skupienia wody: ciecz, gaz, ciało stałe i plazma.

To był niezwykły, bardzo kolorowy i twórczy czas.