Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Relacje z naszych uroczystości

Ferie zimowe 2024 - podsumowanie

28 luty 2024

Za nami ferie zimowe zorganizowane przez Szamociński Ośrodek Kultury w mieście i gminie Szamocin. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas których samodzielnie upiekły przepyszne babeczki czekoladowe, rogale z kremem oraz zrobiły domowe hot dogi. Każdy entuzjasta zajęć kreatywnych mógł dać upust swoim możliwościom i wyobraźni na warsztatach robienia świec zapachowych, biżuterii i kolczyków. Dla wielbicieli teatru zorganizowano interaktywny spektakl pt. „Kot w butach”, przedstawiany zarówno w Szamocinie, jak i Lipiej Górze. Ponadto od piątku do niedzieli w Heliodorowie i Szamocinie odbyły się bale karnawałowe, zaś dla dzieci w Nałęczy, Laskowie, Lipie i Lipiej Górze zorganizowano wypełnione rozmaitymi atrakcjami zabawy i animacje. Ciekawą propozycją - to jest Wasze zdanie - był laserowy paintball oraz turniej gier i aplikacji wirtualnej rzeczywistości, jak również turniej FIFA. Ogromną popularnością cieszyły się również zamki dmuchane, które miały od 6 m do 24 m długości. Było ich aż 8. Zainteresowanie było tak duże, że momentami trzeba było poczekać długie minuty w kolejce. Tego dnia odwiedziło nas wielu gości z różnych stron powiatu chodzieskiego - przez 5 godzin zliczyliśmy ponad 450 osób (dzieci i dorosłych). W tym roku po raz pierwszy zorganizowany został wyjazd do kina Helios w Pile na film Akademia Pana Kleksa. Po seansie, na życzenie dzieci, odwiedziliśmy restaurację McDonald's. W Raczynie, Jaktorowie i Szamocinie można było zobaczyć pokaz kosmicznych baniek. Odbyły się także dwudniowe, profesjonalne warsztaty filmowe. Zajęcia odbywały się w Budynku Kultury- Centrum Integracji Środowiskowej, w świetlicach środowiskowych i hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia” w Szamocinie. Podziękowania należą się sołtysom z gminy Szamocin, właścicielkom baru „Przystań” w Laskowie, instruktorom warsztatów kulinarnych, kreatywnych, filmowych, animatorom bali karnawałowych oraz aktorom którzy wystawili spektakl. Wiele dzieci skorzystało z zajęć, które przygotowaliśmy na ferie, za co dziękujemy. Dziękujemy również rodzicom oraz dziadkom dbającym o bezpieczne dotarcie dzieci do nas. Cieszymy się, że tak licznie nas odwiedzaliście. Widzimy, że na niektóre warsztaty przychodzi więcej dzieci niż możemy przyjąć. Podczas ferii zimowych w mieście i gminie Szamocin w organizowanych przez nas zajęciach w okresie dwóch tygodni - bez uwzględnienia zamków dmuchanych - wzięło udział ponad 700 dzieci. Oczywiście, niektóre dzieci przychodziły do nas częściej niż na jedne zajęcia. Za co bardzo dziękujemy.

Szamocińscy zawodnicy judo na turnieju

27 luty 2024

W minioną sobotę, 24 lutego 2024 roku, odbył się I Turniej Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gołańcz. Zawodnicy na co dzień trenujący w Szamocińskim Ośrodku Kultury dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Dyrektora Pana Dariusza Rybarczyka stanęli do rywalizacji. Udział w zawodach wzięło około 100 młodych adeptów judo. Na zawodach gościł v-ce Prezes Polskiego Związku Judo Józef Jopek oraz Burmistrz Mieczysław Durski, którzy uroczyście otworzyli turniej. Na zawodach nie zabrakło zawodników z Szamocina.
Złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyli Antoni Mielitz oraz Wiktor Ziembikiewicz. Srebrne medale zdobyli: Oskar Wróblewski, Rafał Wiśniewski oraz Marcin Wiśniewski. Na trzecim miejscu podium zdobywając brązowe medale stanęli : Wiktoria Wiśniewska, Aleksandra Sołtys, Maja Sołtys, Maja Kryger oraz Oliwia Nowak. Warto dodać, że dla niektórych był to pierwszy start w zawodach. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Kabaret Młodych Panów - bilety jeszcze dostępne!

26 luty 2024

Bilety jeszcze dostępne w bibliotece publicznej! Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie!

Zlot morsów w Szamocinie

26 luty 2024

Warsztaty filmowe w Szamocińskim Ośrodku Kultury

26 luty 2024

W dniach 22-23.02 w Budynku Kultury - CiŚ miały miejsce warsztaty filmowe. Dzieci przeniosły się na dwa dni na najprawdziwszy plan filmowy, gdzie poznawały pracę zespołu filmowego, pracowały z kamerą i zdobywały wiedzę o ustawianiu scen, udźwiękowieniu, oświetleniu oraz montażu. A wszystko to pod czujnym okiem profesjonalnych fotografów i filmowców, pani Weroniki i pana Wojtka, którzy przyjechali do nas aż z Zielonej Góry. Dzieci były zachwycone warsztatami, co bardzo nas cieszy. Efekty ich pracy będziemy mogli zobaczyć już w przyszłym tygodniu. Nie możemy się doczekać! 

 

Zabawy i animacje w Laskowie, Nałęczy i Lipie

26 luty 2024

W ostatni weekend lutego czyli 23/24/25 lutego 2024 roku Szamociński Ośrodek Kultury wraz z sołtysami i radami sołeckimi zaprosił dzieci i dorosłych na zabawy i animacje. Imprezy odbywały się w świetlicach wiejskich w Nałęczy i Lipie oraz w restauracji „Przystań” w Laskowie. Zabawa była wspaniała jak widać na zdjęciach. Dziękujemy animatorce, pani Natalii i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprez dla dzieci podczas ferii zimowych. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom za wzięcie udziału we wspólnej zabawie.

 

Kosmiczny pokaz baniek

22 luty 2024

22 lutego w sali domu kultury odbył się kosmiczny pokaz baniek dla dzieci. Sala była wypełniona po brzegi, a dzieci i ich opiekunowie bawili się znakomicie! 🥰Dziękujemy wszystkim za obecność. Cieszymy się że jesteście razem z nami podczas organizowanych przez nas ferii dla dzieci 😊

 

Kolejna edycja półkolonii piłkarskiej w Szamocinie za nami

22 luty 2024
W dniach 12-16.02.2024 roku w hali widowiskowo-sportowej Nowa Concordia w Szamocinie ponad 20 dzieci z Szamocina i okolic uczestniczyło w półkolonii, zorganizowanej przez Akademię Piłkarską Reissa przy współpracy z Szamocińskim Ośrodkiem Kultury. Oprócz treningów, dzieci skorzystały z wielu atrakcji m.in. laserowy paintball, basen, turniej w FIFA, gry wirtualnej rzeczywistości, jak również aktywnie spędzały czas wykorzystując zamki dmuchane oraz rywalizując na symulatorach formuły F1. Z grupą pracowała trójka opiekunów - Dominika Fiałkowska, Julia Felska, oraz Artur Woźniak. Niebawem rozpoczniemy zapisy na półkolonię letnią. Zapraszamy.

 

Przedstawienie "Kot w butach"

22 luty 2024

Wczoraj, tj. 21.02. Teatr Złoty Melonik przedstawił interaktywną sztukę "Kot w butach". Aktorzy wciągnęli publiczność w wir zabawnych, spontanicznych sytuacji i komicznych dialogów, co wywoływało lawinę śmiechu w całej sali. Spektakl był grany w Szamocinie i Lipiej Górze. Obejrzało go ok. 130 widzów. Dziękujemy dzieciom oraz ich opiekunom za obecność oraz za Waszą otwartość i entuzjazm, które stworzyły niepowtarzalną atmosferę🥰

Wyjazd do kina

22 luty 2024

W poniedziałek, 19 lutego 2024 r., miał miejsce wyjazd do kina na film "Akademia Pana Kleksa". Po seansie odwiedziliśmy wybraną przez dzieci restaurację Mc Donald's, gdzie podczas posiłku dzieliliśmy się wrażeniami z obejrzanego filmu. To był bardzo miły, choć deszczowy dzień.