Wernisaż i koncert w Szamocinie

W piątek 22.10.2021 roku  W Budynku Kultury - Centrum Integracji Środowiskowej odbył się po raz pierwszy po remoncie wernisaż Krystyny Stachowiak połączony z mini koncertem Macieja Strzałkowskiego (pianino) i Marcina Mendlika (saksofon).

Bez wątpienia można powiedzieć , że artystka jest niesamowitą impresjonistką –mistrzynią koloru. Wrażliwość jaką skrywa w sobie, umiejętnie przelewa na płótna. Swoje prace chętnie prezentuje na różnych wystawach i festynach. Pejzaże , martwa natura  a ostatnio portrety , to przekrój tematyczny prezentowanych obrazów. Wszystkie łączy idea miłości do życia i do sztuki.

Wystawie towarzyszyła muzyka płynąca z ponad stuletniego pianina . Instrument ten podarował Szamocińskiemu Ośrodkowi Kultury Adam Sławiński ,wybitny kompozytor , pianista, krytyk muzyczny, urodziny w Szamocinie, autor m.in. muzyki do filmu „Chłopi”, „Komediantka”, „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy” i wielu innych seriali i filmów. Dzięki staraniom dyrektora Dariusza Rybarczyka pianino zostało odnowione i nastrojone tak żeby mogło cieszyć tak samo grającego jak i słuchaczy.

Na koniec spotkania, dyrektor wręczył artystom kwiaty i zapewnił  że to nie ostanie takie spotkanie z muzyką  i sztuką .

Wystawę będzie można oglądać do 05 listopada w Budynku Kultury - Centrum Integracji Środowiskowej w sali nr.6