Ferie zimowe w Mieście i Gminie Szamocin.

Szamociński Ośrodek Kultury oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin w programie ferii zimowych zaproponowali kilka ciekawych zajęć. W ramach ferii zaproponowano między innymi bale karnawałowe, warsztaty balonowe, warsztaty z klocków LEGO,  turniej piłkarski dla dzieci w wieku 4-10 lat, zabawy na X-Boxie, gry planszowe i w piłkarzyki, warsztaty kulinarne z Mateuszem Krojenka i Beatą Bukowiecką, kino 7 D,  wyścigi modeli aut na torze stołowym, czytanki – malowanki oraz bajek dla dzieci z kinem „Pelikan” z Szubina.

Zajęcia objęły dzieci miejskie jak i dzieci w Nowym Dworze, Laskowie, Heliodorowie, Jaktorowie, Lipie, Lipiej Górze, Raczynie (Nadolnik), Swobodzie, Nałęczy, Atanazynie i Szamotach. Zajęcia odbywały się w Szamocińskim Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej w Szamocinie, świetlicach środowiskowych. Na początku dzieci z Szamocina, Nałęczy, Lipiej Góry uczestniczyły w balach karnawałowych z udziałem rodzimego zespołu „Kulnatura” oraz postaci bajkowych, które przez dwie godziny bawiły się z dziećmi oraz zachęcały dorosłych do wspólnej zabawy. W następnych dniach zorganizowaliśmy różnego rodzaju warsztaty. Nie zabrakło rozgrywek sportowych wraz z udziałem Akademii Reissa, którzy profesjonalnie przygotowali turniej dla najmłodszych.  

Podziękowania również należą się sołtysom z gminy Szamocin, druhom OSP z Szamocina, Lipy i Lipiej Góry, państwu Boruckim z Laskowa – Bar „Stajnia” oraz trenerom Akademii Piłkarskiej Reissa za pomoc w przeprowadzenia zawodów sportowych, warsztatów kulinarnych, bali karnawałowych i innych zajęć.

Część dzieci skorzystało z naszej oferty, za co dziękujemy rodzicom oraz dziadkom za dotarcie do nas. Podczas ferii zimowych w mieście i gminie Szamocin odwiedziło nas 738 dzieci oraz 360 dorosłych.

Dziękujemy.

Do zobaczenia za rok.