Dnia 14 września 2019 roku odbył się piknik rodzinny w Nadolniku, którego organizatorami byli Sołtysi panowie Kamil Gidaszewski i Paweł Hajman jak również Rady Sołeckie z Raczyna i Nałęczy oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin i Szamociński ośrodek Kultury. Na początek dla dzieci wystąpiły panie animatorki z firmy „Okrzyk Radości” z Piły, które zabawiały dzieci i dorosłych w przeróżnych zabawach i konkursach.

Następnie na scenie pojawił się zespół TOLEDO, który występuje na scenie ponad dwadzieścia lat. Zespół TOLEDO od samego początku tworzą jego założyciele, czyli Tomasz Rozum oraz Marek Dąbrowski. Grupę TOLEDO utworzyli oni na początku roku 1996 w Sochaczewie, czyli swoim rodzinnym mieście. W momencie decyzji o powstaniu zespołu obydwaj mieli już bogate doświadczenia estradowe, występując wcześniej oddzielnie w różnych muzycznych formacjach. Ponad godzinny koncert rozgrzał publiczność w ten chłodny wieczór. Zespół bisował oraz po koncercie rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

W trakcie imprezy nie zabrakło zamków dmuchanych, samochodów którymi można było się przejechać, stoisk gastronomicznych i handlowych. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i firmą, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy przy organizacji pikniku rodzinnego na boisku sportowym w Nadolniku.