Festyn rodzinny w Jaktorowie

Dnia 3 sierpnia 2019 roku odbył się festyn rodzinny w Jaktorowie, którego organizatorem był pan Leszek Kudliński sołtys wsi, Rada Sołecka w Jaktorowie, Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin oraz Szamociński Ośrodek Kultury. Po raz drugi festyn odbył się na boisku za świetlicą wiejską. Festyn rozpoczęły animatorzy Kulnatura z Szamocina czyli pani Monika i pan Karol Bykowscy, którzy bawili się z dziećmi i ich rodzicami przez 2 godziny. Wśród atrakcji malowanie twarzy, zabawy, warsztaty kuglarskie i nie tylko. Jak zawsze bawią na 100%. Super pomysłowi, super wyposażeni, super fajni i bezproblemowi. Wprowadzili miłą atmosferę podczas zabaw, gier zarówno dla dzieci i dorosłych. Z dziećmi bawiła się postać bajkowa oraz towarzyszył im wielki pokaz baniek. Przesympatyczny, miły zespół a do tego bardzo dobra i profesjonalna organizacja pracy. Dziękujemy.

Następnie na scenie pojawił się zespół „Jambo Africa”. Zespół powstał w 2000 roku jako pierwsza w Polsce grupa muzyczna, w której występowali wyłącznie czarnoskórzy wykonawcy. Swoje pierwsze kroki muzyczne stawiali pod nazwą Africa Star - jako amatorski zespół studentów z Czarnego Lądu. Przy okazji jednego z występów doszło do spotkanie z producentami muzycznymi ze Studia Hit, którzy zaproponowali im wspólne stworzenie całkowicie nowego, profesjonalnego projektu muzycznego. I tak właśnie powstał porywający, dynamiczny show składający się z popularnych przebojów Africa Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Makomy oraz oryginalnych afrykańskich utworów, przywiezionych do Polski przez członków grupy. Debiutancka, wydana w 2001 roku płyta okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, odnosząc zupełnie nieoczekiwanie spory sukces wydawniczy.

Dziś największym osiągnięciem zespołu jest to, że od tylu już lat koncerty Jambo Africa niezmiennie spotykają się z wielkim zainteresowaniem publiczności - dowodem jest choćby pokaźna ilość filmów oraz zdjęć z występów, m.in. z Jaktorowa, zamieszczanych w internecie przez fanów grupy. Obecni członkowie grupy to Natasha, Nyasha, Jack, Patrick i Martin. Pochodzą z Kenii, Zimbabwe, Republiki Kongo, Kamerunu i Senegalu.

Na festynie nie brakowało gastronomii oraz dmuchańcy dla dzieci. Jak widać na zdjęciach wszyscy bawili się bardzo dobrze przy nie najlepszej pogodzie w tym dniu.