Ułatwienia dostępu

Skip to main content

XIV Biesiada Andrzejkowa w Szamocinie

 

XIV Biesiada Andrzejkowa w hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia” to nie nowość. Odbyła się 30 listopada 2018 roku w godzinach 19:30 do 01:00.

Rozrywki dostarczali znani artyści ze śląska. Po raz pierwszy na biesiadzie w Szamocinie wystąpili: Jacek Kierok, Jula&Kola i Tomasz Calicki z dziewczynami. Zabawa andrzejkowa wówczas spełnia swoją rolę gdy artyści śpiewają taki repertuar, który nie pozwala siedzieć spokojnie na miejscu, a nogi rwą się do tańca. Miło jest również wspólnie pośpiewać ze wszystkimi znane szlagiery, czasem proste, zwyczajne, choćby się nie grzeszyło zbytnio słuchem i głosem. I tak właśnie było. Na koniec artyści chętnie pozowali do zdjęć, byli także tacy co kupili płytę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz zespołom za wspaniałą zabawę. Dyrektor SZOK dziękuje panu Krzysztofowi Koniarkowi za pomoc w sprowadzeniu artystów do Szamocina, jak również panu Kasprowi Ekertowi.

Kilka słów artystach:

TOMASZ CALICKI - laureat znanego telewizyjnego programu "Szansa na Sukces", charakteryzujący się miłą i "ciepłą" barwą głosu. Od 1991 do końca 2017 roku nieustannie był liderem zespołu Eliot, znanego telewidzom telewizji TVS m.in. z takich przebojów, jak: "Dziewczyna ze Śląska", "Kwiaty dla mamy", "Na miłość nigdy nie jest za późno", "Lato i Ty". W zespole Tomasz pełnił rolę głównego wokalisty, wodzireja, klawiszowca i saksofonisty. Jednocześnie w latach 2000-2010 Tomek był współzałożycielem oraz wokalistą i wodzirejem znanego nie tylko na Śląsku zespołu kabaretowo-biesiadnego Śląskie Szwagry. Telewidzowie Polsatu zapewne pamiętają ten zespół z popularnego niegdyś programu "Disco Relax". Ich największe przeboje to: "Irena, Irena", "Moje kawiarenki", "Dorka" i wiele, wiele innych. W 2013 roku artysta rozpoczął karierę solową i już w lutym 2014 roku, na rynku muzycznym ukazała się jego pierwsza płyta pt."Spełnione marzenia", na której można znaleźć kilkanaście melodyjnych, łatwo "wpadających w ucho" piosenek, a wśród nich takie hity jak: ”Buzuki i Ty”, ”Jedno serce-dwie dziewczyny”, ”Miłość czasem zjawia się”,czy też „Wrócę do Paryża”. Videoclipy promujące ów krążek można oglądać na antenie telewizji TVS, NTL oraz na popularnym kanale internetowym You Tube. Kolejne lata, to niezliczona ilość koncertów w kraju i zagranicą oraz praca nad nowymi piosenkami. Efektem tej pracy jest najnowsza płyta pt. ”Do zakochania tylko krok”, wydana nakładem Wydawnictwa TVS, zawierająca piętnaście zupełnie nowych przebojów. Płytę promują videoklipy: „Rozwijam skrzydła, by do Ciebie biec” oraz „Taki piękny świat”, emitowane w w/w stacjach telewizyjnych i oczywiście na kanale You Tube.

JULA&KOLA to duet, w skład którego wchodzą Kornelia Maroszek oraz Justyna Gawlik-Sosna.

Kornelia Maroszek od dzieciństwa związana była z muzyką ludową. Została absolwentką studiów muzycznych na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – filia w Cieszynie. Jako solistka Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk śpiewała na scenach całego świata. Występowała także w Kapeli Józka Poloka. Aktualnie połączyła siły z Justyną Gawlik-Sosną, z którą koncertuje w duecie Kola i Jula.

Justyna Gawlik-Sosna wychowała się w niezwykle umuzykalnionej rodzinie. Pierwszy występ miała za sobą już w wieku 3 lat. Była laureatką wielu konkursów wokalnych, w których często uczestniczyła. Do roku 2007 była wokalistką grupy muzycznej Kapela ze Śląska Józka Poloka. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się śląskim regionalizmem – gwarą, muzyką i obyczajami. Razem z Kornelią Maroszek śpiewa w zespole Kola i Jula.

Duet, oprócz występów na scenie, prowadzi także "Szlagrowy Koncert Życzeń" w TV Silesia. Dziewczęta możesz zobaczyć w każdą sobotę i niedzielę o godz. 16:10.

W 2010 roku ukazała się pierwsza autorska płyta Koli i Juli pod tytułem „Życie to dar”. W 2013 roku, współpracując z wydawnictwem Eska, Kornelia i Justyna stworzyły drugą płytę: „Serce nie kłamie”. Na obu krążkach znajdziesz wyjątkowe szlagiery, które szybko wpadną Ci w ucho.

JACEK KIEROK ten znakomity artysta pod koniec 2016 roku obchodził dwudziestopięciolecie swojej kariery muzycznej. Jego doskonały kunszt wokalno-instrumentalny można podziwiać na scenie od 1991 roku. Mowa, oczywiście, o niezastąpionym i nieprawdopodobnie utalentowanym Jacku Kieroku, piosenkarzu, który swoje miejsce na ziemi odnalazł w Piekarach Śląskich. Wokalista bez muzyki nie wyobraża sobie życia. Już od najmłodszych lat był z nią bardzo związany. Stało się tak za sprawą jego rodziny. Ogromny talent odziedziczył po swoim tacie, który był wyjątkowo uzdolniony muzycznie. Jako młodzieniec nie miał wątpliwości, z czym chciałby związać swoją przyszłość. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej w Bytomiu, gdzie pod czujnym okiem wymagającej Pani Profesor Kasprzak brał lekcje wokalistyki. Miały być dla niego przygotowaniem do Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Artysta swoje pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywał również w ogniskach muzycznych. Jacek jest nie tylko wyjątkowym wokalistą, ale również bardzo utalentowanym instrumentalistą. Nie wiele osób wie, że oprócz gry na akordeonie oraz klasycznej gitarze sześciostrunowej, muzyk może pochwalić się również umiejętnością gry na gitarze dwunastostrunowej. Przez bardzo długi czas piosenkarz swoja karierę dzielił z Radosławem Mokrusem. Wspólnie pracowali przez szesnaście lat, tworząc zgrany duet. Później dołączył do nich Klaudiusz Jani, utalentowany trębacz, który z duetu pomógł utworzyć wspaniałe męskie trio o nazwie „Jacek Kierok & Band”. Panowie doskonale się dogadywali, ponieważ połączyła ich nie tylko wspólna pasja, ale również korzenie, z których się wywodzą. Wszyscy wychowywani byli w bardzo umuzykalnionych rodzinach, które doceniały oraz pielęgnowały lokalne tradycje. Obecnie od czterech lat Jacka można posłuchać nie tylko solo, ale też w duecie z jego piękną żoną Jolantą. Muzyk na swoim koncie ma już sporą kolekcję wydanych albumów. Sześć kaset, jedenaście krążków autorskich, jedną płytę z kolędami i dwie z tradycyjnymi piosenkami biesiadnymi. Podczas tworzenia wszystkich albumów artysta stara się współpracować z innymi, wspaniałymi osobowościami śląskiej sceny muzycznej. Marzena i Aleksander Woźniak komponują muzykę dla piosenkarza, a autorką większości tekstów jest Aniela Solawa. Piosenki wokalisty utrzymane są w stylistyce szlagierowej, tanecznej oraz muzyki greckiej oraz bałkańskiej.

Do największych osiągnięć Jacka można zaliczyć: dwukrotne zwycięstwo na festiwalu muzyki religijnej w Świerklach koło Opola, trzecie miejsce na pierwszym Festiwalu Szlagierów w Zabrzu, pierwsze miejsce w konkursie Muzyczne Hanysy Roku 2000 w Knurowie. Artystę można zobaczyć nie tylko na polskich scenach muzycznych, ale również tych zagranicznych. Koncertuje w Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji.

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 2291