Ferie zimowe w Mieście i Gminie Szamocin.

 Szamociński Ośrodek Kultury oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin w programie ferii zimowych zaproponowali kilka ciekawych zajęć.

W ramach ferii zaproponowano między innymi bale karnawałowe, warsztaty balonowe, warsztaty cyrkowe,  warsztaty karykatury i komiksu, warsztaty z klocków LEGO,  spektakl marionetkowy dla najmłodszych pt. „Wędrówki Stasia”,  turnieje sportowe, zabawy na  X-Boxie, gry w piłkarzy ki i bilard, gry planszowe oraz zajęcia plastyczne, takie jak: malowanie na mleku, malowanie puchnącą farbą, dywany sensoryczne, malowanie galaktyk na oleju, zamki na piasku lub śniegu, butelki sensoryczne,

Zajęcia objęły dzieci miejskie jak i dzieci w Nowym Dworze, Laskowie, Heliodorowie, Jaktorowie, Lipie, Lipiej Górze, Raczynie (Nadolnik), Swobodzie, Nałęczy i Szamotach. Zajęcia odbywały się w Szamocińskim Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej w Szamocinie, świetlicach środowiskowych. Na początku dzieci z Szamocina, Nałęczy, Lipiej Góry i Laskowa  uczestniczyły w balach karnawałowych z udziałem minionek oraz postaci bajkowych, które przez dwie godziny bawiły się z dziećmi oraz zachęcały dorosłych do wspólnej zabawy. W następnych dniach zorganizowaliśmy różnego rodzaju warsztaty. Nie zabrakło rozgrywek sportowych dla klas VII Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum oraz klas IV-VI Szkoły Podstawowej, m.in. odbyły się turnieje w siatkówkę, piłkę halową.

Za okazaną pomoc i zajęcie się dziećmi Paniom Małgorzacie Swoińskiej, Lidii Stempniak-Lechowicz, Agnieszce Kończak, Magdalenie Rybarczyk-Zagozda, Monice Gimzickiej, Magdalenie Ostrycharczyk i panu Jarosławowi Wendt dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury serdecznie dziękuje. Podziękowania również należą się sołtysom z gminy Szamocin oraz pani Renacie Spychalskiej za umożliwienie przeprowadzenia bali karnawałowych czy warsztatów o różnej tematyce.

Część dzieci skorzystało z naszej oferty, za co dziękujemy rodzicom oraz dziadkom za dotarcie do nas.  Niestety, sporo dzieci było chorych w tym roku, dlatego w niektórych salach brakowało frekwencji, ale i tak odwiedziło nas ok. 787 dzieci oraz 230 dorosłych.

Zapraszamy za rok.