Odwiedza nas 32  gości oraz 0 użytkowników.

 • 01.jpg
 • 02.jpg
 • 03.jpg
 • 04.jpg
 • 05.jpg
 • 06.jpg
 • 07.jpg
 • 08.jpg
 • 09.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg

Koncert młodych artystów oraz Koncert Jerzego Połomskiego

Koncert młodych artystów

 

W świąteczny nastrój podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w hali widowiskowo-sportowej „Nowa Concordia” w Szamocinie, dnia 9 grudnia 2017 roku wprowadziły nas dzieci śpiewające kolędy i pastorałki, które uczą się i przygotowują u pani Karoliny Leśnej przy Szamocińskim Ośrodku Kultury. W koncercie wystąpili: instruktor: Karolina Leśna oraz gościnnie: Łukasz Gallas – piano, Monika i Katarzyna Zielińskie – wokal oraz młodzi wokaliści:

Zosia Dubert, Maria Czechowicz, Maja Lewandowska, Maja Twardowska, Patrycja Siekacz, Natalia Trznadel, Leila Leśna,  Julia Siekacz, Weronika Popkowska,  Anna Pytlak,  Martyna Pytlak, Oliwia Borucka,  Wiktoria Swoińska,  Zuzia Swoińska,  Oliwia Bilecka, Franciszek Jankowski.

W Szamocińskim Ośrodku Kultury istnieją obecnie dwie grupy wokalne, pierwsza dla dzieci od lat 6 do 9 i druga od lat 10. Na koncercie wspólnie zaprezentowali  swoje umiejętności wokalne obie grupy w repertuarze piosenek świątecznych pod kierunkiem p. Karoliny Leśnej.

Wokaliści biorą udział w rozmaitych imprezach organizowanych na terenie Szamocina, a także w szkolnych uroczystościach i koncertach. Poza tym są częstymi gośćmi studia nagrań w Szamocinie,    PS Studio, które prowadzi p. Piotr Stromyło. Została tam zrealizowana płyta „Marzenia do Spełnienia” z autorskimi piosenkami K. Leśnej. Kilka miesięcy temu jedna z wokalistek nagrała utwór z repertuaru Ewy Bem „Moje serce to jest muzyk” – Oliwia Borucka. Do tej piosenki powstał teledysk, który obejrzeć można na kanale youtube K. Leśnej.

Niedawno młodzi wokaliści nagrali wspólnie utwór zimowy Anny Jurksztowicz „Zima lubi dzieci”, w którym zwrotki zaśpiewała Martyna Pytlak i niedługo będzie można posłuchać, a także obejrzeć teledysk do tej piosenki nakręcony razem z wszystkimi wokalistami SzOK.

Są już plany na przyszły rok, nagranie kolejnej piosenki, tym razem autorskiej oraz profesjonalnego teledysku, w którym wezmą udział nie tylko wokaliści, ale i tancerze SzOK prowadzeni przez  p. Agatę Zielińską.

Zapraszamy na zajęcia które odbywają się we wtorki o godz. 16.30 – młodsza grupa, a w czwartki o godz. 18.00 – grupa starsza. W każdej chwili można do nas dołączyć! Zapraszamy

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów artystycznych młodym artystom oraz ich instruktorom, tak na zakończenie powiedzieli Starosta Chodzieski Julian Hermaszczuk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Eugeniusz Kucner wręczając dyplomy oraz kosz słodkich upominków.

Koncert Jerzego Połomskiego

W 2017 roku JERZY POŁOMSKI świętuje JUBILEUSZ 60-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ!

I niech tak zostanie.

Przez te wszystkie lata na estradzie nagrał kilkadziesiąt (!) płyt i wyśpiewał piosenki, które zna cała Polska. Podczas recitalu Jerzy Połomski przypomniał swoje największe przeboje:                                            „Bo z dziewczynami”, „Daj”, „Cała sala śpiewa z nami”, „Nie zapomnisz nigdy”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Moja miła, moja cicha”, „Błękitna chusteczka”, „Ta ostatnia niedziela”.
Dziękujemy i życzymy zdrowia panu Jerzemu oraz pani Halinie Kunickiej, która ze względu na chorobę nie dotarła do nas.

Piękne podziękowania składam naszej publiczności za wyrozumiałość, życzliwość i za to że zawsze są na naszych koncertach.

Podziękowania dla wszystkich pracowników Szamocińskiego Ośrodka Kultury, dla pani Karoliny Leśnej i jej artystów oraz gości jak również dla rodziców dzieci występujących. Następnie składam podziękowania dla pani Anny Troczyńskiej, dla pana Marka Górzyńskiego, dla pana Szymona Sędłaka, dla panów Rajmunda Woty, Mariana Majewskiego, Marka Felskiego, Ireneusza Gapińskiego oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Szamocinie pani Iwonie Kowalskiej  za pomoc w przygotowaniu w/w jarmarku i koncertów.

 

Dziękuję bardzo

Dariusz Rybarczyk

 • Utworzono .
 • Kliknięć: 3059