Premiera „Łowcy Marzeń”

Wczorajsza premiera spektaklu pt. „Łowcy Marzeń” wg scenariusza naszego rodzimego pisarza Andrzeja Klawittera kolejny raz potwierdziła znany powszechnie fakt, że teatr na ziemi szamocińskiej ma się wspaniale. Tym razem scena połączyła nie tylko pokolenia, ale i społeczności - szamocińską i chodzieską.

Sztuka skłania do stawiania sobie pytań, do przewartościowania relacji w życiu, do zauważania tego, co naprawdę ważne. Jednak mimo podejmowania trudnych tematów, nie zabrakło w niej dobrego humoru i lekkości. Publiczność, która licznie dopisała, żywo reagowała na wszystko co działo się na scenie.

Spektakl wyreżyserował pan Jan Kajrys na podstawie adaptacji pani Moniki Klawitter. Obsada: Alicja Wota, Nikodem Pajączek, Julia Ostrowska – Klecha, Nel Staszewska, Kacper Tatera, Adam Michalski, Lidia Stój, Mirosław Stróżewski, Irena Jaworska oraz Barbara Swoińska.

Na zakończenie tego pięknego wieczoru, Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin pan Eugeniusz Kucner oraz dyrektor Szamocińskiego Ośrodka Kultury pan Dariusz Rybarczyk, pogratulowali aktorom wspaniałego występu i wręczyli im kwiaty. Wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek.

Projekt „Łowcy Marzeń. Pokoleniowa Scena Tetralna” współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.