Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu

 Jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także  w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim. W auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się finałowa gala 27. edycji konkursu Gospodarczo-Samorządowy Hit Regionów 2021. Do tegorocznej edycji konkursu zarekomendowano 198 zgłoszeń z terenu województw wielkopolskiego i lubuskiego, z czego do finału kapituła zakwalifikowała 70 podmiotów spełniających wymagania regulaminowe.

W tym roku w kategorii przetwórstwo żywności Platynowy Hit odebrała firma Soforek z Szamocina (za nową linię wafli do lodów: misek tęczowych, rurek tęczowych, stożków słodkich tęczowych oraz wafli typu "amerykan").

Natomiast w kategorii samorządność Gmina Szamocin wyróżniona została Hitem Platynowym (za nowoczesne, zrealizowane w zabytkowym obiekcie Centrum Integracji Środowiskowej w Szamocinie).

Nasza Orkiestra Dęta Szamocińskiego Ośrodka Kultury została zaproszona dzięki naszemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamocin na koncert do Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aula, w której wystąpiła orkiestra to miejsce szczególne, które gościło już największe sławy muzyczne z Polski i ze świata.  Szamocińska orkiestra świadoma, że miejsce zobowiązuje wręcz porwała swoim występem publiczność wykonując takie hity jak utwór „Perfect” Eda Sheerana oraz „Kawałek do tańca” grupy Poparzeni Kawą Trzy. Skład orkiestry bardzo odmłodniał od kiedy prowadzi ją kapelmistrz pan Marcin Semrau i właśnie ta młodzieńcza radość życia była słyszaną w każdym utworze. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za promowanie naszej małej ojczyzny.