Przejdź do głównej treści

Relacje z naszych uroczystości

Festyn w Laskowie 2013

12 sierpień 2013

Festyn dla dzieci

 

W piątek tj. 09 sierpnia 2013 roku z inicjatywy pani sołtys Laskowa Wiesławy Szulc, Rady Sołeckiej oraz Szamocińskiego Ośrodka Kultury zorganizowano trzy godzinny festyn dla dzieci. Pogoda dopisała więc dzieci z rodzicami przybyło sporo. Festyn prowadził pan Marek Górzyński i pani Maria – Jolanta Ciesielska . Śmiechu i zabaw nie zabrakło. Przeprowadzono mnóstwo ciekawych konkursów odpowiednich poziomem dla każdego dziecka. Były zatem  zabawy  i  konkursy sprawnościowe, zabawy z balonami, slalomy oraz zabawy z chustą klauna. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy przez panią Anitę Szulc, córkę tutejszej  pani sołtys. Kolejka z dziećmi nie kończyła się, bowiem  wszystkie chciały mieć piękny malunek na buzi. Dla dzieci  przygotowano również watę cukrową, napoje, pączki, kiełbaski, trampolinę i zamek dmuchany. Strażacy wystawili swój samochód aby chętny milusiński mógł go starannie obejrzeć, zapytać o szczegóły techniczne , konkretne przeznaczenie i zrobić sobie na jego tle pamiątkowe  zdjęcie. Na koniec dzieci wraz z rodzicami tańcząc zabawili się  pociąg , który  podjeżdżając do stacji docelowej, a była  nim pani sołtys , otrzymywały słodki  upominek. Świetną i frapującą jest dla każdego dziecka wspólna zabawa z rodzicami. Daje dobrą płaszczyznę porozumienia i pozostaje na wiele lat w dziecięcej  pamięci. Rada Sołecka, pani Sołtys oraz  radna Mig Szamocin Sylwia Wiora, dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację festynu dla naszych milusińskich.. Do zobaczenia za rok.