Ułatwienia dostępu

Skip to main content

1 czerwca Dzień Dziecka i Muzyki w Szamocinie

W sobotę 01 czerwca 2024 roku na targowisku miejskim w Szamocinie odbył się Szamociński Dzień Dziecka i Muzyki podczas którego wystąpiło około 250 osób. Tego dnia nasze miasto ożyło muzyką, tańcem i śpiewem.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci przedszkolne z Gminnego Przedszkola Publicznego w Szamocinie oraz Lipiej Góry, a więc grupy: Motylki i Stokrotki, Żabki, Rybki, Biedronki, Jeżyki, Kotki, Pszczółki oraz Sówki. Następnie wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Akademia Gzuba z Józefowic – dwie grupy: Marynarze i Piraci. Kolejny punkt programu stanowił pokaz judo w wykonaniu dzieci ze Stowarzyszenia Judo Szamocin, a po naszych sportowcach na scenie zaprezentowali się wokaliści ze Studia Piosenki SzOK. Po występach wokalnych nadszedł czas na pokazy taneczne. Na scenie pojawiły się dzieci z grupy Mini i Kids z Akademii Arstar oraz grupa taneczna Oaza.Prezentacje artystyczne zamknęli uczniowie sekcji dętej Szamocińskiego Ośrodka Kultury. Burmistrz Miasta i Gminy Szamocin Jarosław Kołak podziękował wszystkim występującym, życząc dzieciom samych sukcesów.

Pan Burmistrz wraz z dyrektorem Szamocińskiego Ośrodka Kultury Dariuszem Rybarczykiem wręczał upominki oraz dyplomy wszystkim wystepującym na scenie. Dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz paniom nauczycielkom Magdalenie Paprockiej-Królik, Hannie Zielińskiej, Hannie Boruckiej, Karolinie Bajsarowicz, Ewie Winkowskiej-Kupce, Magdalenie Włodarskiej, Patrycji Lembicz, Beacie Kozłowskiej, Annie Jurdze, Joannie Wiśniewskiej, Mariecie Kiszka, Natalii Ziarnik, Ilonie Piechockiej, instruktorom za włożony trud i zaangażowanie, aby to nasze wspólne święto było wyjątkowe. Dziękujemy dyrekcji Gminnego Przedszkola Publicznego w Szamocinie pani Joannie Nowak, dyrekcji Niepublicznego Przedszkola Akademia Gzuba pani Michalinie Kulczyńskiej, Prezesowi Stowarzyszenia Judo Szamocin panu Jakubowi Kasperkowi, instruktorom z Szamocińskiego Ośrodka Kultury: pani Karolinie Leśnej, pani Angelice Sosnowskiej, pani Marii Semrau, panom Sławomirowi Czapli, Marcinowi Semrau i Andrzejowi Koczorowskiemu oraz Polinie i Michałowi Potapov. Dziękujemy naszym druhom strażakom z Szamocina, Laskowa i Heliodorowa za pomoc przy organizacji imprezy, panu Michałowi Jędraszczakowi za pomoc oraz wszystkim tym, którzy zdecydowali się spędzić z nami to wyjątkowe sobotnie popołudnie i wieczór. Dziękujemy za dobre słowa i wspólne świętowanie. W trakcie trwania imprezy rozstrzygnięto także konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną na „Imię dla Dębu”. Dąb otrzymał imię „Czytek”, które wymyśliła czteroletnia Julia Berlik. Z kolei za wiersz o dębie została wyróżniona Helena Górska. Podczas całego wydarzenia na dzieci czekała moc atrakcji, zabaw i warsztatów. Niezliczone animacje i zabawy, pluszowe postacie, tatuaże brokatowe, balonowe figurki, malowanie twarzy, kolorowe bański mydlane, tory przeszkód, zjeżdżalnie, piana party, warsztaty mydlarskie i składania świec, kolorowe napoje z suchym lodem, fotobudka, video budka 360, eliminator dmuchany, stoisko klauna, stoisko tatuaży zmywalnych… Dzieci w dniu ich święta naprawdę miały w czym wybierać.

O godz. 19:45 na naszej roztańczonej i rozśpiewanej scenie pojawił się Nikodem Pajączek, zdobywca drugiego miejsca w The Voice Kids. Występ młodego wokalisty trwał 30 minut. Nikodem zaprezentował się wspaniale, zachęcał publiczność do wspólnego śpiewania oraz klaskania. Po koncercie podziękowania Nikodemowi oraz jego rodzicom złożyli Burmistrz MiG Szamocin pan Jarosław Kołak wraz z dyrektorem Szamocińskiego Ośrodka Kultury panem Dariuszem Rybarczykiem.

Finałem naszego świętowania był koncert Felicjana Andrzejczaka - wielkiego, niekwestionowanego artysty, którego twórczość od lat cieszy się ogromnym uznaniem i szacunkiem wśród pokoleń. Podczas tej muzycznej uczty publiczność reagowała żywiołowo na każdą wskazówkę ze sceny, śpiewając razem z wokalistą i tańcząc do jego największych hitów tj. „Za ostatni grosz”, „V-bieg, „Noc komety”, „Czas ołowiu” i oczywiście balladę „Jolka, Jolka pamiętasz”, która utrzymywała się na szczytach list przebojów wiele miesięcy. Utwór znajduje się także na liście Polskiego Topu Wszechczasów Programu III Polskiego Radia. Piosenka została również przetłumaczona na język angielski i na pożegnalnym koncercie Budki Suflera w Katowickim Spodku wybrano ją jako największy przebój tego zespołu.

Po koncercie Felicjan Andrzejczak podpisywał płyty i pozował do zdjęć, co sprawiło, że dla wielu uczestników ten wieczór stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i osobisty. Mimo zmiennej pogody, która chwilami groziła zakłóceniem imprezy, wszystko przebiegło pomyślnie. Po koncercie odbyła się zabawa taneczna z Markiem i Karoliną.

 

  • Utworzono .
  • Kliknięć: 79