Święto Lipiej Góry
15 sierpnia 2012 r. odbył się festyn na placu przy Domu Kultury w Lipiej Górze.Tradycyjnie już tego dnia co roku Lipia Góra obchodzi swoje święto z racji przypadającego odpustu. W samo południe odbyła się msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipiej Górze. Festyn rozpoczął się okolicznościowym złożeniem kwiatów przy obelisku znajdującym się przy Domu Kultury. Kwiaty złożył Burmistrz Eugeniusz Kucner wraz z delegacjami z rodzimej wsi.